مقاله تحقيق ارشد
سايت دانلود متن كامل پايان نامه مقاله تحقيق ارشد

عنوان:

انتخاب ساختار كنترل براي برجهاي تقطير

براي رعايت حريم خصوصي اسامي استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمي شود

تكه هايي از متن به عنوان نمونه :
(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
 
چكيده:
در اين سمينار سعي بر اينست كه بتوانيم نگاهي بر روي ساختار هاي كنترل استفاده شده در فرآيندهاي پالايشگاهي داشته باشيم.با توجه به اهميت برج تقطير در يك پالايشگاه ، در هفت فصل به بررسي سيستم هاي گنترل آنها خواهيم پرداخت . 
در فصل اول به كليات سمينار ارايه شده و هدف و پيشينه تحقيق و روش كار پرداخته شده است.
در فصل دوم پس از پرداختن به انگيزه هاي كنترل فرآيندها ، به اهدف استفاده از سيستم كنترل در اين فرآيندها ميپردازيم ومراحلي فرآيندي را كه در يگ پالايشگاه نفت دنبال ميشود نظير : فرآيند هاي جداسازي، فرآيندهاي تبديل ،فرآيندهايي براي بهبود مشخصات فرآيندهاي پاياني، فرآيندهاي حفاظت از محيط زيست را مورد بررسي قرار ميدهيم .  در فصل سوم به فرآيند تقطيرنفت خام در برجهاي تفطير آتمسفري و خلا خواهيم پرداخت.و در ادامه اين مطلب به اجزاء تشكيل دهنده برج تقطير آتمسفري و شرح عمليات آنها ميپردازيم.
در فصل سوم جهت مدلسازي ، به دسته بندي متغييرهاي فرآيندهاي شيميايي پرداخته و در ادامه مدل رياضي يك برج تقطير باينري را با استفاده از معادلات موازنه و سپس يك مدل ورودي – خروجي بدست ميĤوريم .همچنين ضمن بررسي مشكلات مدلسازي به درجات آزادي و كاهش آنها در برج تقطير باينري خواهيم پرداخت.در ادامه ضمن تحليل رفتار ديناميكي فرآيندهاي شيميايي به بحث در مورد خطي كردن سيستمهاي چند متغييره ميپردازيم.
در فصل چهارم به بحث اصلي در مورد ساختارهاي كنترل به ساختارهاي مختلف كنترل فشار و سطح مايع مخازن رفلاكس و جوش آور مپردازيم همچنين در ادامه روشهاي كنترل تركيبات در برج تقطير از جمله به ساختارهاي LV , LB , DV يم پردازيم.
در فصل پنجم ضمن ارايه مدل مورد بررسي ، به شبيه سازي آن در دو حالت حلقه بسته(با ساختار LV ) و حلقه باز خواهيم پرداخت و نتايج آنرا بررسي خواهيم كرد.
در فصل ششم نتايج وپيشنهادات آورده شده اند.
 در ادامه منابع مورد استفاده معرفي شده اند .
مقدمه:
طي چند سال گذشته تحقيقات آكادميك و كاربرد صنعتي كنترل فرآيندهاي شيميايي بر اساس موارد ذيل شكل گرفته است .
ساختار فرآيندهاي شيميايي بدليل مديريت انرژي و مواد خام بهتر بطور فزآيندهاي پيچيده شده است . در نتيجه در حال حاضر طراحي سيستم هاي كنترل مجتمع هاي صنعتي نسبت به طراحي كنترل كننده ها براي واحدهاي منفرد از نقطه نظر مهندسي كنترل ، توجه بيشتري را بخود معطوف كرده است . علاوه بر اين طراحي سيستم كنترل ارتباط تنگاتنگي با فرآيند دارد . 
در طراحي سيستم كنترل ، تشخيص فرآيند ، انتخاب اندازه گيريها و اصلاحات مناسب و تعيين حلقه هاي مربوط به آنها و همچنين تشخيص قوانين كنترل صحيح اهميت بسزايي دارد بعبارت ديگر موارد فوق مهمترين پرسشهايي هستند كه در طراحي جديد سيستم هاي كنترل نسبت به روشهاي پيشين مطرح مي باشند .
 ظهور و رشد سريع رايانه هاي ديجيتال تحولي در كاربرد فرآيندهاي شيميايي بوجود آورده و استفاده صنعتي از مفاهيم كنترل پيشرفته را مهيا نموده است .
I- انگيزه هاي كنترل فرآيند شيميايي
يك واحد شيميايي آرايشي از واحد هاي فرآيندي ( راكتورها ، مبدلهاي حرارتي ، پمپها ، برجهاي تقطير و جذب تبخير كننده ها ، مخازن و غيره ) است كه بصورتي منطقي و اسلوبمند در كنار هم قرار گرفته اند . هدف كلي واحد ، تبديل مقدار معيني از مواد خا ( م خوراك ورودي ) به محصولات مورد نياز با استفاده از منابع انرژي موجود و با اقتصادي ترين روش است .
يك واحد فرآيند در طي كار بايد داراي تمام مشخصات مورد نظر طراحان مربوطه بوده و در صورت هر گونه تغيير در اثر عوامل خارجي ( اغتشاشها ) شرايط كلي فني ، اقتصادي را داشته باشد . موارد زير از جمله اين شرايط است .
-۱- I 2 - ايمني
عملكرد ايمني فرآيند شيميايي اولين شرط كار صحيح افراد شاغل در آن و لازمه توسعه اقتصادي آن است .
  -2- I 2 - توليد مشخصات
يك واحد بايد محصولي با مقادير و كيفيت نهايي مورد نظر توليد نمايد .
- ۳- I 2- قوانين محيط زيستي
اين قوانين مي توانند دما ، غلظت مواد شيميايي و مقادير خروجي هاي يك واحد را در حدود معين مورد نظر خود ، محدود نمايند .
تعداد صفحات: ۸۴
قيمت: ۱۴۷۰۰ تومان

***

----

پشتيباني سايت :       

****         serderehi@gmail.com

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۱:۰۸ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
برترین مطالب
مطالب تصادفی
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب